PALISZ ŚMIECI – TRUJESZ DZIECI!
Komentarze:
Zdj. Monika Zacharewicz – Totofoto
CZYM JEST PROJEKT „CZYSTE POWIETRZE”?
Program „Czyste Powietrze” to rządowy projekt mający na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Obejmuje istniejące oraz nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne. Realizowany będzie w latach 2018-2029.
Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł. Pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?
Program skierowany jest do osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego oraz do osób, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
W przypadku istniejących budynków finansowane będą wydatki na wymianę źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na:
węzły cieplne;
kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa);
systemy ogrzewania elektrycznego;
kotły gazowe kondensacyjne;
pompy ciepła.
Zakres przedsięwzięcia może obejmować również termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.
W nowo budowanych budynkach dofinansowanie obejmie zakup i montaż:
węzłów cieplnych;
kotłów na paliwo stałe;
systemów ogrzewania elektrycznego;
kotłów gazowych kondensacyjnych;
pompy ciepła.
JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
Wnioski należy składać w terminie od 19 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie.
Wniosek składa się w wersji elektronicznej, wykorzystując do tego celu aplikację internetową: tj. Portal Beneficjenta dostępny na stronie WFOŚiGW. Przy składaniu wniosku konieczne jest użycie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, a także użycie podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.
Jeśli wnioskodawca nie ma możliwości zastosowania profilu zaufanego ePUAP lub podpisu kwalifikowanego, konieczne jest wydrukowanie wniosku oraz wysłanie podpisanej wersji papierowej wraz z dołączonymi, wymaganymi załącznikami drogą pocztową lub osobiście w siedzibie właściwego WFOŚiGW lub jego oddziale.
PAMIĘTAJ: W sezonie grzewczym Twoje dziecko wdycha równowartość do 7 papierosów dziennie!
Zbieramy na pokrycie opłat za serwer, domenę oraz wkład pracy przy tworzeniu serwisu Biorytm.net
BLOG - LICZBA WPISÓW: 42
[ Zobacz wszystkie ]
KOMENTARZE DO POWYŻSZEGO WPISU
Komentarze obsługiwane przez Facebook(poczekaj na załadowanie)