Nowość: * - OPCJA ZMIANY JĘZYKA

TYLKO U NAS: 13 różnych Biorytmów, dodatkowo zestawienie Biorytmu partnerskiego i Biopowinowactwa, Kalkulator numerologiczny, Miernik intuicji, Najszerszy portret zodiakalny, Horoskop Chiński, Kalendarium, ciekawe wpisy i informacje oraz szerokie plany :)
WSPARCIE: Każda drobna wpłata przybliży nas do rentowności, oraz do większych możliwości rozwoju serwisu. Za każde, nawet najdrobniejsze wsparcie, serdecznie dziękujemy. [szczegóły...]
 Biorytmy obliczano 7 779 453 razy, ostatnio dla daty urodzin: 13-01-1963

NAJWAŻNIEJSZE AKTUALNOŚCI:

Nowość: * - OPCJA ZMIANY JĘZYKA (prawy górny róg)
Nowość: * - HOROSKOP CHIŃSKI
PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy za wpłaty/wsparcie - LISTA WPŁACAJĄCYCH

Muzeum

Szczypta historii i ciekawostek dotyczących biorytmów

  • Wyznawcy teorii biorytmów uważają że jej twórcami są: Hermann Swoboda, który był profesorem na Uniwersytecie Wiedeńskim, oraz Wilhelm Fliess, berliński lekarz zaprzyjaźniony z Freudem. Obaj niezależnie od siebie (Swoboda w 1904 roku, Fliess w 1897) opublikowali wyniki badań, w których udowodnili istnienie fizycznego cyklu 23 dniowego i  emocjonalnego 28 dniowego. Swoboda opisał w swoich opracowaniach m.in. spontaniczne, okresowe powracanie myśli – w okresach 18 godzin, 23 godzin i 23 dni. Fliess oskarżył Swobodę o kradzież idei biorytmu i doszło do sporu o prawa autorskie. Określenie 33 dniowego cyklu intelektualnego przypisuje się Alfredowi Teltscherowi, austriackiemu inżynierowi, pracującemu w latach dwudziestych naszego wieku.
  • Ok 1965 roku firma Certina wyprodukowała pierwszy w historii zegarek pokazujący biorytm człowieka – Certina Biostar. Pierwszy model był nakręcany ręcznie. Kolejne trzy modele pojawiły się w 1971 roku i miały napęd sterowany elektronicznie.
  • W 1975 roku ponad dwa tysiące japońskich biznesmenów zastosowało biorytmy, w celu zredukowania liczby wypadków wśród pracowników. Znacznie wzrosło zainteresowanie książkami i wszelkimi artykułami na temat biorytmów. Linie lotnicze United Airlines udostępniły zainteresowanym pracownikom komputer z oprogramowaniem do obliczania biorytmów. W wielu domach towarowych w USA zainstalowano automaty oferujące wydruk miesięcznych biorytmów za 50 centów.
  • W 1976 roku firma Casio wypuściła serię kalkulatorów „Casio Biolator” z funkcją wyliczania biorytmów. Kalkulatory te niestety nie były kompatybilne z Y2K (rokiem 2000) i przestały poprawnie funkcjonować 31 grudnia 1999.
  • W 1977 roku firma Kosmos International wypuściła serię kalkulatorów z funkcją obliczania biorytmów, wraz z obszerną bibliografią książek i artykułów teorii biorytmów.
  • W listopadzie 1977 magazyn Radio-Electronics opublikował instrukcję własnoręcznego wykonania stacjonarnego zegara „Biorythm Clock”. Artykuł zawierał listę potrzebnych elementów, schemat elektroniczny, oraz opis montażu.
  • W 1979 roku firma Radio Shack wypuściła serię kalkulatorów EC-314 z funkcją obliczania biorytmów, jako bliźniaczy produkt kolejnego modelu firmy Kosmos International – Kosmos 2.
  • W 1979 roku firma Kosmos International wypuściła serię kalkulatorów Kosmos Astro (markowanych również jako Radio Shack Astro) z funkcjami astrologicznymi, w tym: osobiste informacje astrologiczne, astrologiczna zgodność dwóch osób – wraz z pogłębioną analizą, horoskop dzienny oraz analiza codziennych trendów.
  • W 1982 roku firma Annex wbudowała biorytm w elektroniczny zegarek na rękę Y772-4080, wykorzystując do tego poraz pierwszy wyświetlacz matrycowy. W ślad za tym powstały bliźniacze modele Seiko/Alba…
  • W 1983 roku firma Casio wprowadziła do produkcji kolejny swój produkt, kalkulator z funkcją biorytmu, uniwersalnym kalendarzem i funkcjami zegara (godzina, stoper, budzik) – BQ-1100 Biolator & Watch.
  • W 2005 roku powstał serwis biorytm.net :)
  • Ok. 2010 – unikalny ręcznie wykonany model zegara biorytmicznego (USA).
  • Rok 2011 – SEIKO Nextime BIORHYTHM digital alarm clock.

Oblicz biorytm | Pobierz widget

UWAGA!
Zbieramy na pokrycie opłat za serwer, domenę oraz wkład pracy przy tworzeniu serwisu Biorytm.net

KOMENTARZE DO MUZEUM

Komentarze obsługiwane przez Facebook
(poczekaj na załadowanie)

Szperacz

Kalendarium

  • Dziś: niedziela,
    28 kwietnia 2024 r.
    17 tydzień, 119 dzień roku,
    do końca roku pozostało 247 dni
  • Imieniny:
    Bogny, Walerii, Witalisa
Dziś - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy
Dziś - Dzień Ziemi
29.04 - Międzynarodowy Dzień Tańca
1.05 - Swięto Pracy
2.05 - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3.05 - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3.05 - Dzień Słońca
3.05 - Dzień bez komputera
3.05 - Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy
3.05 - Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii
3.05 - Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (kat.)
4.05 - Dzień Strażaka (pl)
4.05 - Dzień Hutnika (pl)
4.05 - Dzień Kominiarza
4.05 - Dzień Stolarza




Intuicja Nowość!


Astrologia


Baran   Byk   Bliźnięta
Rak   Lew   Panna
Waga   Skorpion   Strzelec
Koziorożec   Wodnik   Ryby

Ostatnie wpisy na blogu

  • Tagi wpisów na Blogu

  • stat4u