Nowość: * - OPCJA ZMIANY JĘZYKA

TYLKO U NAS: 13 różnych Biorytmów, dodatkowo zestawienie Biorytmu partnerskiego i Biopowinowactwa, Kalkulator numerologiczny, Miernik intuicji, Najszerszy portret zodiakalny, Horoskop Chiński, Kalendarium, ciekawe wpisy i informacje oraz szerokie plany :)
WSPARCIE: Każda drobna wpłata przybliży nas do rentowności, oraz do większych możliwości rozwoju serwisu. Za każde, nawet najdrobniejsze wsparcie, serdecznie dziękujemy. [szczegóły...]
 Biorytmy obliczano 7 491 617 razy, ostatnio dla daty urodzin: 30-08-1969

NAJWAŻNIEJSZE AKTUALNOŚCI:

Nowość: * - OPCJA ZMIANY JĘZYKA (prawy górny róg)
Nowość: * - HOROSKOP CHIŃSKI
PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy za wpłaty/wsparcie - LISTA WPŁACAJĄCYCH

Muzeum

Szczypta historii i ciekawostek dotyczących biorytmów

 • Wyznawcy teorii biorytmów uważają że jej twórcami są: Hermann Swoboda, który był profesorem na Uniwersytecie Wiedeńskim, oraz Wilhelm Fliess, berliński lekarz zaprzyjaźniony z Freudem. Obaj niezależnie od siebie (Swoboda w 1904 roku, Fliess w 1897) opublikowali wyniki badań, w których udowodnili istnienie fizycznego cyklu 23 dniowego i  emocjonalnego 28 dniowego. Swoboda opisał w swoich opracowaniach m.in. spontaniczne, okresowe powracanie myśli – w okresach 18 godzin, 23 godzin i 23 dni. Fliess oskarżył Swobodę o kradzież idei biorytmu i doszło do sporu o prawa autorskie. Określenie 33 dniowego cyklu intelektualnego przypisuje się Alfredowi Teltscherowi, austriackiemu inżynierowi, pracującemu w latach dwudziestych naszego wieku.
 • Ok 1965 roku firma Certina wyprodukowała pierwszy w historii zegarek pokazujący biorytm człowieka – Certina Biostar. Pierwszy model był nakręcany ręcznie. Kolejne trzy modele pojawiły się w 1971 roku i miały napęd sterowany elektronicznie.
 • W 1975 roku ponad dwa tysiące japońskich biznesmenów zastosowało biorytmy, w celu zredukowania liczby wypadków wśród pracowników. Znacznie wzrosło zainteresowanie książkami i wszelkimi artykułami na temat biorytmów. Linie lotnicze United Airlines udostępniły zainteresowanym pracownikom komputer z oprogramowaniem do obliczania biorytmów. W wielu domach towarowych w USA zainstalowano automaty oferujące wydruk miesięcznych biorytmów za 50 centów.
 • W 1976 roku firma Casio wypuściła serię kalkulatorów „Casio Biolator” z funkcją wyliczania biorytmów. Kalkulatory te niestety nie były kompatybilne z Y2K (rokiem 2000) i przestały poprawnie funkcjonować 31 grudnia 1999.
 • W 1977 roku firma Kosmos International wypuściła serię kalkulatorów z funkcją obliczania biorytmów, wraz z obszerną bibliografią książek i artykułów teorii biorytmów.
 • W listopadzie 1977 magazyn Radio-Electronics opublikował instrukcję własnoręcznego wykonania stacjonarnego zegara „Biorythm Clock”. Artykuł zawierał listę potrzebnych elementów, schemat elektroniczny, oraz opis montażu.
 • W 1979 roku firma Radio Shack wypuściła serię kalkulatorów EC-314 z funkcją obliczania biorytmów, jako bliźniaczy produkt kolejnego modelu firmy Kosmos International – Kosmos 2.
 • W 1979 roku firma Kosmos International wypuściła serię kalkulatorów Kosmos Astro (markowanych również jako Radio Shack Astro) z funkcjami astrologicznymi, w tym: osobiste informacje astrologiczne, astrologiczna zgodność dwóch osób – wraz z pogłębioną analizą, horoskop dzienny oraz analiza codziennych trendów.
 • W 1982 roku firma Annex wbudowała biorytm w elektroniczny zegarek na rękę Y772-4080, wykorzystując do tego poraz pierwszy wyświetlacz matrycowy. W ślad za tym powstały bliźniacze modele Seiko/Alba…
 • W 1983 roku firma Casio wprowadziła do produkcji kolejny swój produkt, kalkulator z funkcją biorytmu, uniwersalnym kalendarzem i funkcjami zegara (godzina, stoper, budzik) – BQ-1100 Biolator & Watch.
 • W 2005 roku powstał serwis biorytm.net :)
 • Ok. 2010 – unikalny ręcznie wykonany model zegara biorytmicznego (USA).
 • Rok 2011 – SEIKO Nextime BIORHYTHM digital alarm clock.

Oblicz biorytm | Pobierz widget

UWAGA!
Zbieramy na pokrycie opłat za serwer, domenę oraz wkład pracy przy tworzeniu serwisu Biorytm.net

KOMENTARZE DO MUZEUM

Komentarze obsługiwane przez Facebook
(poczekaj na załadowanie)

Szperacz

Kalendarium

 • Dziś: sobota,
  23 września 2023 r.
  38 tydzień, 266 dzień roku,
  do końca roku pozostało 99 dni
 • Imieniny:
  Bogusława, Liwiusza, Tekli
Dziś - Początek Astronomicznej Jesieni
Dziś - Dożynki, Święto Plonów (etniczne słowiańskie)
24.09 - Dzień Grzyba
24.09 - Dzień Śliwki
26.09 - Międzynarodowy Dzień Niesłyszących
26.09 - Światowy Dzień Antykoncepcji
26.09 - Europejski Dzień Ptaków
27.09 - Światowy Dzień Turystyki
27.09 - Dzień Podziemnego Państwa Polskiego
28.09 - Dzień Budowlańca
28.09 - Światowy Dzień Morza
29.09 - Dzień Aptekarza
29.09 - Dzień Stawów i Oczek Wodnych
Intuicja Nowość!


Astrologia


Baran   Byk   Bliźnięta
Rak   Lew   Panna
Waga   Skorpion   Strzelec
Koziorożec   Wodnik   Ryby

Ostatnie wpisy na blogu

 • Tagi wpisów na Blogu

 • stat4u